By | Grudzień 14, 2018
5 (100%) 10 głosów

Depilacja laserowa – jak to wygląda?

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu depilacji laserowej należałoby wiedzieć jak to wygląda. Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu macierzy włosa przez wiązkę lasera, jaka przechodzi poprzez skórę bez naruszenia naskórka. Gdy promień lasera diodowego wchodzi w mieszek włosowy, ogrzewa go oraz spala. Tylko dlatego rezultaty przeprowadzonej terapii są długookresowe, gdyż usuwają włosy u samej nasady. Przy depilacji laserowej niezwykle istotna jest systematyczność zabiegów, od sześciu do ośmiu w zależności od partii ciała, najlepiej co 6-8 tygodni. Dzięki temu realne jest usunięcie od 90-95% włosów, jakie mogą, jednak nie muszą odrosnąć po 4-5 latach. To wszystko jest zależne od skóry, włosków, hormonów oraz wykorzystywanej pielęgnacji. Ogromne znaczenie przy likwidowaniu owłosienia ma odcień włosów. Nie wszystkie lasery podobnie radzą sobie z jasnym oraz ciemnym kolorem włosów. Dużo łatwiej jest wyeliminować ciemne. Dlaczego? Energia lasera jest wchłaniana przez kolor włosa. Brązowy czy czarny zanika zatem szybciej. Moc urządzenia jest ważnym elementem – laser o wielkiej mocy jest w stanie uszkodzić nawet blond włos. Do epilacji trzeba dobierać więc aparatury o dużej mocy, takie jak laser Vectus, który funkcjonuje wykorzystując największą energię ze wszystkich dostępnych laserów diodowych na rynku. Dzięki temu, bez kłopotu likwiduje włosy w każdym odcieniu.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia

Laserowe likwidowanie owłosienia – jak się przygotować?

W dniu zabiegu:
•trzeba się ogolić, najlepiej chwilę przed wizytą, ażeby włosy były maksymalnie krótkie,
•nie należy używać żadnych kosmetyków, balsamów, ani mgiełek nawadniających lub dezodorantów,
•warto przyjechać w komfortowym stroju oraz wziąć ze sobą pozytywny nastrój.

Tydzień przed wizytą:
•trzeba odsunąć wszelkie środki światłoczułe, zioła, herbatki ziołowe, dodatki wspierające porost włosów wartościowe w takie elementy jak: dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, nagietek, bratek, wit. A i C,
•nie stosować na skórze peelingów oraz środków silnie złuszczających,
•skórę należy moczyć aksamitnymi, kojącymi balsamami, by nie była sucha oraz nieprzyjemna w dotyku.

Cztery tygodnie przed wizytą:
•odsunąć wszelkie środki, jakie mają w składzie witaminę A., C, kwasy owocowe, lub retinoidy,
•trzeba zupełnie zrezygnować z opalania naturalnego i w solarium
•myśleć o codziennym używaniu filtrów ochronnych,
•trzeba zrezygnować z golenia włosków za pomocą depilatora czy wosku,
•pół roku przed wizytą trzeba zakończyć kurację doustną retinoidami.

Przestrzeganie wyżej przytoczonych elementów złagodzi ból w trakcie oraz po zabiegu. Odpowiednie przygotowanie to podstawa!

Odwiedź stronę rmf.fm aby dowiedzieć się więcej!

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Zabiegu nie poleca się podczas ciąży ani karmienia piersią, ze względu na wahania hormonalne. Potencjalny zabieg trzeba skonsultować wcześniej ze specjalistą. Depilacji laserowej nie wykonuje się podczas leczenia bezpłodności, kuracji hormonalnej lub stosowania antybiotyków. Żylaki, popękane naczynka nie stanowią problemu podczas depilacji laserowej. Efekty uboczne w znacznej ilości zależą od tego jaką posiadamy skórę i gdy ją przygotujemy do zabiegu. Osoby, które mają niezwykle ciemną karnację czy są chwilę po opalaniu lub nie odstawiły przytoczonych wyżej środków lub suplementów mogą podnieść ryzyko poparzeń, ran oraz odbarwień. Zagrożenie zawsze jest bardzo niskie, wystarczy zadbać o parę czynników przed oraz po, a nie będzie się czego obawiać. Jeżeli będziemy stosowań się do zaleceń pozabiegowych, to nie odczujemy żadnych skutków ubocznych.

10 thoughts on “Jak wygląda depilacja laserowa z użyciem lasera Vectus? – Depilacja Laserowa Gdynia

1. umatuma

Haha! zeby byly jakie gabinety, ktore faktycznie informuja o tym jak przygotowac sie do zabiegu to bylo swietnie! Moja znajoma po tygodniu miala takie plamy, ze szkoda gadac!

1. alice990

Moja mama była w porządnym gabinecie gdzie powiedzieli jej o całej profilaktyce. To była Clinica Cosmetologica w Gdyni, polecamy 🙂

1. konewka45

Brzmi solidnie, dzięki za rekomendację. Chyba w takim razie trzeba będzie się tam przejechać – nie ma co lecieć do jakiś tanich, ale beznadziejnych speców

2. Yggdrasil

uaaa, wspolczuje efektow ubocznych po zabiegu, faktycznie musialyscie trafic na malo kompetentnych specjalistow

2. Roxima

A ponoc depilacja laserem nie jest taka droga – przynajmniej tak slyszalam. Z czego to wynika? Jest to coraz tansza technologia czy wymusil to rynek?

1. Zygzak54

hehe, dobre pytanie, sama nie wiem, ale faktycznie obecnie usuwanie owłosienia laserem to kilkaset złotych za jeden zabieg, więc nie tak dużo

3. welma70

Ja sie od depilacji woskiem nabawilam wrastajacych wloskow, a teraz jeszcze mnie strasza, ze to moze byc zapalenie mieszkow wlsowych… 🙁 Ktos poradzil sobie z takim problemem?

1. Winston

No to smigaj na zabieg, najlepiej to ten laser vectus, bo to najlepszy sposob na leczenie takich przypadlosci

4. Ładeczka

chyba najbardziej nie przepadam, za depilacja nog – zajmuje to duuuuzo czasu, gdyby tak nie bylo takie dziwnego wymogu od spoleczenstwa…