Laserowa depilacja miejsc intymnych

By |
Laserowa depilacja miejsc intymnych
Oceń

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic intymnych staje się niezwykle ważną kwestią zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Powodem takiego stanu rzeczy są względy nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim higieniczne i zdrowotne, gdyż okolice intymne są siedliskiem bakterii i grzybów. Na włosach mogą pozostać resztki wydzielin, co z kolei jest doskonałą pożywką dla wszelkich drobnoustrojów wywołujących infekcje. Z drugiej jednak strony wielu naukowców, ale też lekarzy zgodnie twierdzi, że zadaniem owłosienia w okolicach intymnych jest właśnie ochrona przed drobnoustrojami.

Niemniej jednak sposobów na usunięcie owłosienia z okolic bikini jest bardzo wiele. W zależności od indywidualnych predyspozycji wymienić można:

  • Depilację intymną maszynką do golenia,
  • Depilację preparatem chemicznym,
  • Depilację elektrycznym depilatorem,
  • Depilację woskiem,
  • Depilację pastą cukrową,
  • Depilację laserową.

Depilacja laserowa

Niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z nadmiernym owłosieniem również w miejscach intymnych jest depilacja za pomocą lasera.

Ten rodzaj depilacji jest tak samo bezpieczny, jak golenie maszynką, nie powoduje bólu, ale jest zdecydowanie skuteczniejszy. Zabieg przeprowadza się poprzez wysyłanie wiązki lasera, która wynika głęboko w skórę i niszczy włos wraz z cebulką. Ten ostatni etap polega na tym, że barwnik skóry (melanina) pochłania część energii wytwarzanej przez laser, która następnie jest przetwarzana na energię termiczną, nieodwracalnie niszcząc cebulkę włosa. Oczywiście warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, a te zależne są od rodzaju skóry i włosów.

Zaznaczyć należy jednak, że jak każdy rodzaj depilacji, również depilacja laserem posiada swoje minusy. Na pierwszy plan wysuwa się fakt, że po zabiegu pojawia się obrzęk i miejscowe zaczerwienienie skóry. Zmiany te powinny ustąpić po kilku godzinach, w nielicznych przypadkach po 2-4 dni po zabiegu. Ważne jest, by w tym czasie nie stosować na podrażnioną skórę mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów. Do mycia używać natomiast czystej wody lub wodą z preparatami bez mydła.

Ponadto zabieg laserowej depilacji jest zabiegiem stosunkowo drogi, co w jakimś stopniu ogranicza możliwość jego stosowania. Zabiegi kolejnej depilacji należy również powtarzać co 4-8 tygodni, aż do uzyskania odpowiedniego rezultatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 6