Jaki masażer na cellulit?

By |
Jaki masażer na cellulit?
Oceń

Nie od dzisiaj wiadomo, iż do skutecznej walki ze skórką pomarańczową niezbędne jest konkretne działanie. Jeśli chodzi o zwalczanie cellulitu, bardzo ważna jest świadoma i intensywna pielęgnacja skóry objętej takimi zmianami. Nieocenione w tym względzie okazuje się zastosowanie różnego  masażu, szczególnie z wykorzystaniem masażerów, jakich znajdziemy na rynku bardzo wiele. A jeśli jeszcze połączymy ich działanie z dobrym kremem antycellulitowym, efekty takich zabiegów mogą znacząco wpłynąć na poprawę kondycji naszej skóry. Jakie więc przyrządy do masażu mogą okazać się nam pomocne?

Masażer z wypustkami – roller manualny

krem antycellulitowyW pierwszej kolejności powinniśmy postawić na masażer z wypustkami usytuowanymi na specjalnej rolce, bardzo często wykonany z plastyku. Jednak możemy też nabyć masażer drewniany, który również sprawdzi się doskonale. Można je nabyć osobno w znanych drogeriach lub kupić w zestawie z kremami antycellulitowymi. Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Ich zaletą jest niewątpliwie niska cena i łatwość w obsłudze. Po prostu najpierw nakładamy na skórę ulubione i sprawdzone serum antycellulitowe (bardzo skuteczny w działaniu jest krem Vialise, zawierający naturalne składniki niwelujące cellulit w dość szybki sposób przy regularnym stosowaniu), następnie bierzemy masażer do ręki i wykonujemy masaż, zaczynając od dolnej partii ciała, zawsze kierując się w stronę serca. Aby uzyskać zadowalające efekty powinniśmy powtarzać ten rytuał pielęgnacyjny kilka razy w tygodniu. Warto też pamiętać, iż manualne masażery będą wymagać znacznie dłuższego czasu stosowania nim pojawią się pierwsze rezultaty, aniżeli w przypadku zaawansowanych technologicznie urządzeń, o których mowa dalej.

Masażer elektryczny – ten z nieco „wyższej półki”

Masażery elektryczne są znacznie droższe od manualnych, ale jednocześnie bardziej skuteczne. Mogą zawierać wypustki lub inicjować tak zwany masaż próżniowy, podobny do tego wykonywanego bańką chińską. Nowoczesne masażery najczęściej są zaopatrzone w akumulator, do samodzielnego ładowania poprzez kabel USB. Masaż takim urządzeniem powinniśmy zaczynać od krótszych zabiegów, stopniowo je wydłużając, gdyż jego intensywność jest znacznie wyższa niż w przypadku rollerów manualnych.

Masażer ultradźwiękowy z wykorzystaniem zaawansowanej technologii

To już naprawdę bardzo zaawansowana broń do walki ze skórką pomarańczową. Wyższa cena jest podyktowana jego zaletami i szybkimi efektami, jakie możemy uzyskać stosując go regularnie. Urządzenia tego typu działają na zasadzie wytwarzania fal ultradźwiękowych, często połączonego z naświetlaniem świałem LED. Dzięki tej technologii wszelkie preparaty antycellulitowe wnikają głębiej w skórę i lepiej na nią oddziaływują. Masażery ultradźwiękowe wspaniale przyczyniają się do odbudowy naskórka, eliminując nie tylko cellulit, ale także wszelkiego rodzaju blizny czy rozstępy.

Niezależnie od tego, na który masażer się zdecydujemy, pamiętajmy o systematyczności w jego użytkowaniu. Bez niej nie będziemy w stanie pozbyć się skórki pomarańczowej. Jeżeli obawiamy się wydać więcej np. na masażer elektryczny, bo nie wiemy, czy będziemy mieć na tyle wytrwałości, by używać go przez dłuższy czas, to postawmy najpierw na ten manualny, by przyzwyczaić się do jego systematycznego używania. A to bywa naprawdę uzależniające, zwłaszcza gdy zauważymy pierwsze efekty wygładzenia skóry. Ponadto każdy z wymienionych masażerów zafunduje nam bonus w postaci usunięcia toksyn nagromadzonych w organizmie. Pamiętajmy też, iż istnieją pewne przeciwskazania do używania tego typu urządzeń, takie jak skłonność do pękających naczynek, miesiączka, a także różnego rodzaju choroby wirusowe lub nowotworowe.

Dowiedz się więcej – Balsam na cellulit – Najskuteczniejsza broń w walce z cellulitem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 − 14 =