Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

By |
Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?
5 (100%) 1 głosów

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długotrwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Należy jednak pamiętać, że zabieg tego typu musi być zazwyczaj powtarzany, by uzyskać pożądany efekt. Wiele osób decyduje się na ten zabieg ponieważ w przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa koszt całkowity jest niższy, niż wieloletnie usuwanie owłosienia innymi metodami. Na czym polega zabieg depilacji laserowej, jakie są skutki uboczne i kto może poddać się takiemu zabiegowi?

Jak wygląda standardowy zabieg depilacji laserowej?

Istnieją różne depilacje laserowa w Gdyni (o niej więcej też tutaj: http://vectusgdynia.pl/) wyróżnia się jednak spośród nich długotrwałym efektem. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą światła laserowego. Światło skupiane jest w mieszkach włosowych, dzięki czemu możliwa jest trwała depilacja laserowa, pod warunkiem, że mieszek włosowych zostanie w pełni zniszczony, a nie tylko uszkodzony. Wybierając konkretny gabinet warto więc dowiedzieć się, czy urządzenie jest w stanie wygenerować na tyle mocne światło, by możliwe było trwałe usunięcie włosów. Dlatego też trudno jest powiedzieć, czy w przypadku takiego zabiegu jak laserowa depilacja cena całej serii zabiegów jest wysoka czy niska. Cena jednego zabiegu może wahać się w zależności od części ciała i użytego aparatu.

Laserowa depilacja jest stosunkowo mało inwazyjnym zabiegiem, jednak nawet w tym przypadku przed jego wykonaniem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu. Przed zastosowaniem laserowego światła konieczne jest założenie bielizny ochronnej i okularów. Niezbędne jest również zasłonięcie znamion. Liczba potrzebnych zabiegów w przypadku takiego procesu jak usuwanie owłosienia laserem liczba zabiegów zależy od indywidualnych czynników. Zazwyczaj wymagane są co najmniej dwa zabiegi, natomiast seria ośmiu zabiegów daje pożądany efekt u wszystkich osób. Depilacja laserowa w ciąży nie jest możliwa, nie zostanie ona wykonana w profesjonalnym salonie. Powodem jest brak badań naukowych w kierunku depilacja laserowa a ciąża, a zwłaszcza wpływu światła laserowego na płód.

Przeciwwskazania

W przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim stanu skóry. Duża liczba znamion oraz podrażnienie to jedne z istotnych przeciwwskazań w przypadku depilacji laserowej. Przeszkodą może być również przyjmowanie leków lub po prostu choroby przewlekłe. Przeciwwskazania do depilacji laserowej to także bardzo jasne mieszki włosowe, które nie skupiają laserowego światła.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Na kilka dni przed zabiegiem warto odstawić przyjmowane witaminy i suplementy, nawet jeśli pozornie nie mają one wpływu na efekt. Nie należy opalać się, czy przeprowadzać jakichkolwiek zabiegów na skórze. Usuwanie włosów laserem wymaga użycia sprzętu ze specjalną głowicą. Dlatego też nie należy smarować skóry jakimkolwiek preparatem, jeśli zajdzie taka potrzeba to specjalista zastosuje preparat ochronny. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli? Zazwyczaj zabieg jest bezbolesny, jednak zależy to od indywidualnej wrażliwości skóry. Możliwe jest zastosowanie preparatu znieczulającego. Warto pamiętać, że w przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa cena będzie wyższa, jeśli w salonie lub klinice jest używany sprzęt, który rozpoznaje kolor skóry.

Pielęgnacja po zabiegu

O tym, jak pielęgnować skórę po zabiegu powinien powiedzieć lekarz. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa skutki uboczne mogą obejmować między innymi poparzenia i podrażnienia. Może wystąpić także nadwrażliwość skóry. Oparzenia po depilacji laserowej zazwyczaj goją się samodzielnie, bez stosowania jakichkolwiek preparatów. Jeśli zdarza się inaczej, konieczna jest wizyta u specjalisty. Gdy podrażnienia po takim zabiegu jak depilacja laserowa znikną, można zastosować łagodne peelingi.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa ile zabiegów należy zrobić, by uzyskać trwałe efekty? W przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa efekty są zazwyczaj widoczne niemal od razu. Jednak niezbędne jest odbycie pełnej serii, to znaczy pięciu lub ośmiu zabiegów. Ponadto zwykle konieczny jest także zabieg przypominający. Efekty depilacji laserowej, która została w pełni wykonana, powinny utrzymywać się trwale, o ile zastosuje się także zabiegi przypominające, które wykonuje się zazwyczaj co kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Taki zabieg jak depilacja laserowa opinie zbiera zazwyczaj pozytywne, ponieważ nadal w porównaniu do innych metod jest ona bardziej efektywna. W takim przypadku jak depilacja laserowa koszt może być wyższy, jeśli stosowany sprzęt lepiej wychwytuje cebulki włosowe. W takim przypadku jednak efekty zabiegu będą lepsze i można przy tym uniknąć większości skutków ubocznych.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia